Pierwsze weszło, pierwsze wyszło
Ten typ regałów magazynowych doskonale nadaje się do magazynów i chłodni w których przechowywane są towary, których data przydatności jest stosunkowo krótka. Dlatego najczęściej stosowane są one w magazynach z żywnością. Pozwalają na krótkie okresy magazynowania towarów i sortowanie ich według daty przydatności. Dzięki temu nie ma ryzyka, że część towarów pierwszych do odbioru będzie miała jeszcze długi okres przydatności, a towary które będą pobierane później będą już przeterminowane. Właśnie dlatego regały magazynowe przepływowe są tak popularne w branży spożywczej. Oczywiście, można je stosować także w innych magazynach, wszystko zależy od wyboru właścicieli i tego, które produkty będą składowane wewnątrz tego magazynu.
Ostatnie weszło, pierwsze wyszło
W tym przypadku regały magazynowe działają w sposób następujący. Pierwszy towar umieszczony na regale jest ostatnim, który będzie z niego wyjęty. W ten sposób można towary odpowiednio skatalogować pod względem daty przydatności. Na początek rozpocząć składowanie towarów o bardzo długiej dacie i stosunkowo dodawać towary o coraz krótszej dacie. Oczywiście, nie trzeba ich używać do składowania jedynie towarów spożywczych. Można to także rozwiązać w sposób inny. Analizując towary znajdujące się w magazynie można łatwo ocenić na co jest popyt, a co zalega. I w ten sposób sortować towary. Wszystko oczywiście zależy od preferencji właściciela magazynu lub osoby zarządzającej składowanymi towarami, Niemniej jednak bez wątpienia są to regały magazynowe warte rozważenia.
Regały automatyczne
Te regały magazynowe z pewnością należą do jednych z najdroższych. Są w pełni zautomatyzowane, a to oznacza, że posiadają wbudowany system informatyczny, który pozwala na sterowanie całym regałem. Działa on w sposób następujący. Każdy regał ma okienko, do którego zjeżdża winda, które pobiera towar i następnie transportuje go na określoną półkę. Może to działać na dwa sposoby. Albo regały magazynowe automatycznie dobierają odpowiednią półkę po analizie rozmiarów i ciężaru towarów, albo robi to osoba, która transportowała towar. To zdecydowanie świetne rozwiązanie dla zautomatyzowanych magazynów i takich, które starają się jak najbardziej efektywnie wykorzystać przestrzeń.