Samochód na pierwszą działalność gospodarczą

Finansowanie inwestycji, jaką bez wątpienia jest służbowe auto to wymagająca sprawa dla przedsiębiorcy. Najlepszym rozwiązaniem, niezmiennie od lat, pozostaje finansowanie na mocy umowy o leasing. Warto więc bliżej poznać się temu rozwiązaniu.

Rozwój firmy

Założenie pierwszego przedsiębiorstwa jest dużym przeżyciem. Jednak najtrudniejsza część zaczyna się dopiero po jego otwarciu. Po pierwsze – zarządzanie firmą, a więc wszelkie faktury, rozliczenia, księgowość. Po drugie – zdobycie nowych klientów i pozyskanie obecnych – najważniejsza część, która pozwala na istnienie firmie. Do klientów trzeba się przemieszczać, a robienie to komunikacją miejską jest niewygodne i czasami wręcz niemożliwe, dlatego samochód jest niezbędny dla każdego przedsiębiorcy. Znacząca większość nie ma jednak na start kilkudziesięciu tysięcy złotych do wydania na nowe auto. Szczęśliwie – istnieje leasing finansowy i operacyjny i jest niesamowicie popularny, dzięki czemu firmy prześcigają się w nowych ofertach i zmniejszają maksymalnie wymagania. To sprawia, że nawet jednodniowa firma może starać się o finansowanie leasingowe. Oczywiście, warunki nie będą tak korzystne, jak dla firmy, która ma ugruntowaną pozycję rynkową. Nadal jednak jest to niesamowita okazja dla każdego przedsiębiorcy.

Pozostałe informacje

W tym artykule skupimy się na leasingu operacyjnym, który cieszy się ogromną popularnością i podpisuje się na niego ponad siedemdziesiąt procent wszystkich umów leasingowych. W koszty prowadzenia działalności gospodarczej przedsiębiorca wpisuje raty leasingowe (zarówno kapitałową część, jak i odsetkową) wraz z opłatą inicjalną, która może wynosić od zera do nawet trzydziestu procent wartości towaru. Jeśli chodzi o podatek VAT to płaci się go od każdej raty leasingowej, przez co jest niemal nieodczuwalny. Dodatkowo, w zależności od kilku czynników, można odliczyć rożny procent całkowitego podatku VAT. W leasingu operacyjnym występuje wykup, który trzeba opłacić, jeśli chce się zostać jedynym, pełnoprawnym właścicielem leasingowanego dotychczas środka trwałego po zakończeniu umowy leasingowej. Jeśli nie zapłaci się tej kwoty, leasingowany przedmiot wraca do firmy leasingowej. Kwota wykupu zależna jest od tego ile procent całkowitej wartości pokryło się w trakcie trwania umowy leasingowej. Dzięki nowym ofertom firm leasingowych istnieje coś takiego jak leasing niska rata, który przeznaczony jest przede wszystkim dla przedsiębiorców, którzy chcą cyklicznie zmieniać auta i nie są zainteresowani ich wykupowaniem.

Author: Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.