Trwa ładowanie proszę czekać ...

Nowoczesne sposoby na wykończenie ścian, część 1

8 czerwca 2016

Aranżacja wnętrza to współcześnie nie tylko wybór mebli i dodatków. Również ściany stały się przestrzenią, która często nie jest już jednobarwna i nie stanowi wyłącznie tła dla reszty kompozycji. Coraz powszechniejsze jest poszukiwanie nowoczesnych rozwiązań, które pozwalają nadać wnętrzu charakteru i przyciągają wzrok gości. Oryginalne wykończenia ścian sprawdzają się w każdym pomieszczeniu – najpopularniejsze są w reprezentacyjnych salonach, ale będą ciekawym akcentem również w jadalni czy sypialni. Bez względu na styl, w jakim urządzamy wnętrza, z wielu możliwości wykończenia ścian, możemy wybrać tę, która najbardziej odpowiada indywidualnym preferencjom.

 

 

Jednym z najbardziej charakterystycznych rozwiązań wykorzystywanych do dekoracji ścian jest nadanie im odpowiedniej struktury. Taka koncepcja sprawdzi się zarówno w salonie, jak i sypialni – najczęściej zaakcentowana zostaje jedna ściana: kominkowa, telewizyjna lub stanowiąca wezgłowie łóżka.

 

 

Cegła – to jedna z najpopularniejszych struktur. Efekt ceglanej ściany zagwarantuje użycie odpowiednich płytek, które bez problemu można znaleźć w sklepach budowlanych. Dzięki nim łatwo stworzyć powierzchnię przypominającą starą, oryginalną ceglaną ścianę lub po pomalowaniu płytek, np. białą farbą, nadać im bardziej nowoczesny charakter.

 

 

Kamień dekoracyjny – dostępny jest w różnych odcieniach, co pozwala na idealne dopasowanie do barw wykorzystywanych we wnętrzu. Wielu osobom kojarzy się z zewnętrznymi elewacjami domów, ale coraz popularniejsze jest przenoszenie tej samej struktury także do salonu.

 

 

Beton – surowy, industrialny charakter łatwo uzyskać, decydując się na wykończenie ściany naturalnym betonem. Jest to niewątpliwie rozwiązanie dla osób niebojących się oryginalnych, a nawet kontrowersyjnych dekoracji. Z pewnością jednak betonowa ściana podkreśli charakter minimalistycznych lub loftowych mieszkań.

 

 

Efekt 3D – wśród najnowocześniejszych rozwiązań, wykorzystywanych do dekoracji ścian, znajdują się niewątpliwie panele ścienne z efektem 3D. Różnorodność kolorów, kształtów, niespotykana struktura i spektakularny efekt po ich podświetleniu punktowymi lampami – to wszystko zwraca uwagę nie tylko awangardowych dekoratorów, ale także zwykłych kupujących. Mogą być wykonane z różnych materiałów (płyty gipsowej lub elastycznej pianki poliuretanowej), co zapewnia różnorodność efektu końcowego. Panele najlepiej sprawdzają się podczas tworzenia przestrzeni wypoczynkowych w salonach lub sypialniach. Za ich zastosowaniem w sypialniach przemawiają także właściwości wygłuszające.